Kancelaria prawna została założona przez adwokat Violettę Jabłońską-Mielczarek. Kancelaria ma siedzibę w Toruniu (województwo kujawsko-pomorskie) oraz Budzyniu (województwo wielkopolskie), jednakże udzielamy pomocy prawnej na rzecz Klientów na terenie całej Polski.
Nasza Kancelaria zapewnia profesjonalne wsparcie dla Klientów korporacyjnych i indywidualnych w sprawach gospodarczych, podatkowych, administracyjnych, odszkodowawczych, rodzinnych i spadkowych oraz z zakresu prawa pracy.
Ze względu na zróżnicowane problemy naszych Klientów staramy się dopasować rozwiązania do konkretnych potrzeb. Dysponujemy wszechstronnym doświadczeniem, dlatego możemy zagwarantować profesjonalizm świadczonych usług, determinację oraz atrakcyjne warunki współpracy.
Jestem członkiem Kujawsko-Pomorskiej Izby Adwokackiej w Toruniu od 2020 roku. Zajmuję się prawem rodzinnym, spadkowym, dochodzeniem roszczeń w sprawach tzw. kredytów frankowych, prowadzę szkolenia dot. problematyki prawnej w pracy psychologa i psychoterapeuty. W praktyce adwokackiej, w szczególności prowadząc sprawy rodzinne, wykorzystuję wiedzę nabytą podczas studiów psychologicznych. Wiem, że samo wsparcie prawne jest często niewystarczające.
Ukończyłam studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studia psychologiczne na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W trakcie studiów otrzymywałam stypendium naukowe Rektora dla najlepszych studentów. W 2018 roku Prezydent Miasta Torunia przyznał mi stypendium za osiągnięcia naukowe. Wygłosiłam kilkanaście referatów dot. procedury cywilnej i prawa rodzinnego podczas ogólnopolskich konferencji naukowych. Ukończyłam kurs podstawowy z mediacji oraz kurs z mediacji rodzinnych, które prowadzone były przez Polskie Centrum Mediacji. W 2019 roku ukończyłam szkolenie z zakresu dochodzenia roszczeń w sprawach frankowych, które prowadzone było przez SSN Helenę Ciepłą.
Obszar moich zainteresowań dotyczy w szczególności ogólnopojętego dobra dziecka. Moje prace dyplomowe pt. “Status prawny dziecka w procesie cywilnym”, “Style przywiązania u dorosłych pochodzących z rodzin rozwiedzionych i nierozwiedzionych” skupiały się m.in. na prawnych i psychologicznych aspektach rozwodu rodziców i ich wpływie na funkcjonowanie małoletnich dzieci. W ramach praktyki prawno - psychologicznej doradzam rodzicom w jaki sposób przygotować małoletnie dziecko do rozwodu i jak uregulować jego sytuację prawną.
W mojej pracy zawodowej przede wszystkim liczy się dla mnie człowiek. W relacjach z Klientem stawiam na szczerość - przedstawiam zarówno szanse, jak i zagrożenia związane ze sprawą. Jestem zwolenniczką alternatywnych metod rozwiązywania sporów, bo nie każdy konflikt musi zakończyć się w sądzie.
Zajmuję się obsługą prawną przedsiębiorców, dochodzeniem roszczeń cywilnoprawnych, windykacją należności.
Ukończyłem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W trakcie studiów otrzymałem liczne nagrody i stypendia, w tym m.in. nagrodę publiczności w Lokalnym Konkursie Krasomówczym organizowanym przez organizację prawniczą ELSA Toruń, zostałem laureatem wydziałowego konkursu na glosę z dziedziny prawa handlowego, przyznano mi także stypendium Prezydenta Miasta Torunia za osiągnięcia naukowe. Za pracę magisterską pt. „Zakres orzekania sądu drugiej instancji w procesie cywilnym” otrzymałem nagrodę I stopnia w Konkursie na Najlepsze Prace Magisterskie obronione na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu w roku akademickim 2018/2019 oraz nagrodę II stopnia w Konkursie Towarzystwa Naukowego Procesualistów Cywilnych o nagrodę czasopisma "Polski Proces Cywilny".
Jestem absolwentem Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przez kilka lat prowadziłem zajęcia z postępowania cywilnego dla studentów IV roku prawa i wygłosiłem kilkanaście referatów na ogólnopolskich konferencjach naukowych poświęconych procedurze cywilnej.
Jestem autorem publikacji naukowych z zakresu postępowania cywilnego dotyczących m.in. postępowania dowodowego, środków zaskarżenia, koncentracji materiału dowodowego. Odbyłem staż naukowy na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wileńskiego w Wilnie.
Kancelaria utrzymuje stałą współpracę z:
Karolina Łopatko jest absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyła I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i Racjonalnej Terapii Zachowania.
W ramach współpracy świadczy pomoc psychologiczną dla osób, które doświadczyły kryzysu, potrzebują wsparcia w sytuacji okołorozwodowej i przeżywają żałobę.
Anna Pakuła jest adwokatem kościelnym, prawnikiem oraz mediatorem.
W ramach współpracy pomaga naszym Klientom przejść przez cały proces kościelny o stwierdzenie nieważności małżeństwa.
Mikołaj Rusiński jest adwokatem, członkiem Kujawsko - Pomorskiej Izby Adwokackiej w Toruniu.
Specjalizuje się w prawie cywilnym i bankowym.